Agencja pracy tymczasowej

Jak funkcjonuje agencja pracy tymczasowej?

Dobrym rozwiązaniem dla pracownika oraz dla pracodawcy jest agencja pracy tymczasowej. Ułatwia nam znalezienie pracy, jeżeli zależy nam na czasie.  W znacznym stopniu dzięki niej unikniemy stresu związanego z poszukiwaniem pracy na portalach internetowych.
Ponieważ każda z tego typu placówek posiada swoją bazę pracodawców i gotowe oferty pracy. Naszym zadaniem jest tylko wybrać się do agencji i otworzyć na możliwości jakie nam oferuje.

No właśnie ,jakie możliwości nam oferuje?

Dzięki nim można znaleźć pracę w różnych dziedzinach od pracy fizycznej po prace biurową.

Akurat w naszym przypadku oferujemy w znacznym procencie pracę fizyczną.
W takiej agencji znajdziemy pracę tymczasową, ale nie jest powiedziane, że nie ma możliwości pracy na dłużej. Wszystko zależy od tego, jakiej pracy szukamy i kogo szukają pracodawcy.

Dość często emigranci szukają pracy na mniej, niż rok np. obywatele Ukrainy. I tu kolejny plus dla agencji, ponieważ zapewnia załatwianie wszystkich niezbędnych formalności, by można było nas zatrudnić.

Oszczędzamy tym sposobem czas i nerwy z rekrutacją związane.

Jakie są inne atuty takiego rozwiązania?

Warto wspomnieć, że agencja pracy tymczasowej działa w relacji, gdzie każdy z podmiotów ma swoje zadania oraz schematy działania.
Polega to na tym, że pracodawca zgłasza potrzebę ludzi chętnych do zatrudnienia określa szczegóły z tym związane np. obywatelstwo, doświadczenie, umiejętności językowe.

Jak już wspominałam każda agencja posiada swoją bazę danych, dzięki której łatwo znajdujemy odpowiedniego pracownika. Jesteś osobą poszukującą pracy i zdecydujesz się na współpracę z agencją, która ma za zadanie udzielić pomocy w znalezieniu pracy. Po rejestracji twoje dane również trafią do takiej bazy, gdy już znajdziemy odpowiedniego pracownika, to kierujemy go na kolejne etapy:
Badanie lekarskie
Przygotowanie dokumentów razem z pracodawcą.
No i ostatni bardzo przyjemny punkt – podpisanie umowy.
Po przebytych badaniach i podpisaniu wszystkich dokumentów w tym umowy, pracownik może zacząć prace.

Ważne jest, by wiedzieć, że na tym etapie nie kończy się kontakt z agencją.

Wciąż dwie strony kontaktują się co jakiś czas, by uzupełnić formalności związane z rozliczeniem.

Wiemy jak działa , ale jakie koszty ponosi?

Zadaniem Agencji pracy tymczasowej jest przygotowanie comiesięcznego rozliczenia, w którym umieszczone zostaną wszystkie najważniejsze informacje co do oferowanej usługi. Taki dokument obejmuje wszystkie wpłaty na ubezpieczenia społeczne, wynagrodzenie pracownika netto i brutto oraz koszty tymczasowe, przykładowo badania. Taki rachunek może być różny. Zależy on od ilości pracowników, a także wymagań wobec nich. Wycena usługi agencji jest także zależna od dostępności pracowników na danym rynku pracy oraz od konkretnego sektora gospodarki. Nie da się ukryć, że agencja najczęściej zajmuje się zatrudnianiem osób do pracy fizycznej lub świadczących usługi. Poszukiwanie dobrego pracownika nie jest takie proste, ponieważ większość specjalistów w danej dziedzinie po prostu pracuje już na etacie. Znalezienie dobrego pracownika na prace tymczasową bywa niełatwe – ale nikt nie powiedział, że niemożliwe. Od tego przecież jest agencja.

Czym jest agencja pracy tymczasowej
Przewiń na górę